Segítjük a digitális oktatást
Az EDUCOMM önként segíti az iskolákat a digitális oktatás megvalósításában
SAJTÓKÖZLEMÉNY
Ez a cikk szabadon átvehető, megosztható és felhasználható! Köszönjük!
Letölthető sajtóközlemény »
2020. március 16-tól határozatlan időre bezárták Magyarországon az iskolákat, amelyeknek egyik napról a másikra távoktatási rendszerben kell folytatniuk az oktatást. Az Educomm már 15 éve foglalkozik oktatással, távoktatási és e-learning megoldásokkal, ezért ebben a helyzetben azonnali kötelességének érezte, hogy tudásával, tapasztalatával és technikai hátterével segítse a közoktatást.
Első lépésként a cégingyenesen elérhetővé tette az EDUVERZUM e-learning rendszerét a közoktatási intézmények részére. Az Eduverzum működésének alapját a világszerte elismert és folyamatosan használt (230 országban, 115 ezer weboldalon, 21 millió kurzus és 184 millió felhasználó) Moodle e-learning keretrendszer biztosítja. Az Educomm által üzemeltetett rendszerben ez kiegészül az oktatást támogató további digitális kommunikációs eszközökkel.
A közlemény megírását megelőző napon, tanárok és diákok bevonásával került tesztelésre a Discord ingyenes VoIP alkalmazása, amelyet eddig elsősorban videójáték közösségek használtak, de mint bebizonyosodott, kiválóan használható valós idejű tanár-diák kommunikációra, virtuális tanteremként is.
Az elmúlt néhány nap alattaz iskolák tanáraival közösen kialakításra került a szinkron és aszinkron tanulás rendszere. A gyerekek és a tanárok időbeosztása, közös munkájának hatékonysága volt a fókuszban. A diákok körében kedvelt közösségi alkalmazások (Facebook,Messenger, Instagram, Viber) a folyamatos elérhetőség miatt, a tanárok érdekében nem kerültek beépítésre, ahogyan a nehezen kezelhető e-mailezés is kerülendő megoldás. Ilyen szintű oktatás csak speciálisan távoktatási célra fejlesztett, professzionális e-learning keretrendszerben tud sikeresen működni.
Első csatlakozóként a Gödöllői Damjanich János Általános Iskola kezdte el használni az Eduverzum rendszerét. Már hétvégén megkezdődtek az egyeztetések, bemutatók, és a hét elején elindult az oktatói munka, készülnek a tananyagok, sőt már túl vannak az első Discord tanteremben tartott tanórákon is, egyes tantárgyak esetében már most megvalósult a hatékony távoktatás. Óriási élmény a tanári kar innovációra való nyitottsága és motiváltsága. Az eddig elért eredmények valódi referenciaként szolgálnak az érdeklődő intézmények, így például a budapesti Corvin Mátyás Gimnázium oktatói számára is.
A váratlanul érkező kihívás eredményeképpen részesei lehetünk a magyar digitális oktatás ugrásszerű fejlődésének, amelyért már előre is dicséret illeti a részt vevő oktatókat, diákokat és szüleiket egyaránt.
Az Educomm Csoport munkatársai remélik, hogy a sajtóközlemény megjelenítésével, továbbításával és annak közösségi megosztásával felajánlásuk hamarosan sok iskolához és oktatóhoz eljut. Iskolák és oktatók jelentkezését várják!
Legutóbbi hozzászólások